tükanınresmi.png (4.35 MB)
Stamperia

KE02M Crackle Çift Stepli Resim Çatlağı

Stamperia
Fiyat
:
25,31 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • ÇATLATMA MEDYUMU NEDİR?
  Çatlatma Medyumu, bir zemin üzerinde sanki yıllar önce oluşmuş bir çatlatma görüntüsünü aldatmaca olarak yıllara bağlı kalmadan hemen veren bir sıvıdır.Burada medyum kelimesi aracı sıvı anlamında kullanılmaktadır.
  ÇATLATMA MI ÇATLAKLAMA MI, HANGİSİ DOĞRU?
  Bu sıvı için çatlak görüntüsü vermesi nedeniyle çatlatma veya çatlaklama kelimeleri kullanılabilir.
  KLASİK ÇATLATMA NEDİR?
  Klasik çatlatma, akrilik boya üzerine çatlatma medyumunun kullanılıp daha sonra onun üzerine tekrar başka bir akrilik boyanın kullanıldığı çatlatma tekniğidir.Altta ve üstte kullanılan boyalar birbirinin kontrası olmalıdır. Çatlatma medyumunun altında kullanılan renk çatlatmadan sonra çatlakların arasındaki rengi oluşturacağından renk planı yapılmalıdır.
  BOYA ÇATLAĞI NE ANLAMA GELİR?
  Boya çatlağı çatlatma medyumunun üstünde ve altında akrilik boya kullanılacağı anlamına gelir. Diğer bir deyişle boyanın çatlayacağını tanımlar.
  ANTİK ÇATLATMA NE DEMEKTİR?
  Antik çatlatma ise boyanın değil verniğin çatlaması işlemidir. Zemine akrilik boyayı sürdükten sonra onun üzerine sürülen çatlatma medyumu, kendisinin üzerine sürülecek verniği çatlatır. Bu durum daha çok resmin de çatladığı izlenimini vermek için kullanılır. Resmin üzerindeki şeffaf vernik de çatladığından resim de çatlamış gibi görünür. Çatlakları meydana çıkarmak için ise antiquing kullanılarak çatlaklar belirginleştirilir.
  ÇATLATMANIN TEMEL KURALI NEDİR?
  Çatlatmanın temel kuralı zamana bağlı gerçek çatlatmaya görüntü olarak aynı veya çok yakın olmasıdır. Genel olarak geniş çatlaklar için daha yoğun, ince çatlaklar için ise ince sürülmesi önerilir. Ama bu sonucu almak sadece çatlatma sıvısının kalınlığı ile açıklanamaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.