tükanınresmi.png (4.35 MB)
Rich Hobby

9384 Dekupaj Kağıdı 33x48 cm

Rich Hobby
Fiyat
:
3,50 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • DEKUPAJ KAĞIDI NEDİR?

  Dekupaj Kağıdı, dekupaj tutkalı vasıtası ile zemine yapıştırılabilen özel desenlere sahip kağıtlardır. Dekupaj kağıtları desen çeşitliliği itibari ile el sanatçılarından özel ilgi alan ürünlerdendir. Sadece dekupaj yapmak için ( kes yapıştır ) özel olarak tasarlanmıştır.

  DEKUPAJ KAĞITLARI NASIL KULLANILIR?

  Dekupaj kağıdını zemine yapıştırabilmeniz için ayrıca bir dekupaj tutkalına sahip olmanız gerekmektedir. Dekupaj tutkalı çoğu zaman dekupaj kağıdının altına sürülerek zemine hava kabarcığı bırakmadan tam anlamıyla intibak edecek şekilde yapıştırılır. Dekupaj tutkalının nüfuz edeceği düşünülen ince kağıtlarda ise kağıdın üstünden sürülebilir. Dekupaj kağıdı zemine yapışarak o alanda elle boyama yapılmış hissi verir.

  DEKUPAJ KAĞITLARI NASIL SEÇİLİR?

  Dekupaj kağıtları seçilmeden önce dekupaj kağıdının yapıştırılacağı obje seçilmelidir. Objenin dekupaj kağıdı ile tasarım oluşturulacak alanına gelecek desen boyutu seçeceğiniz dekupaj kağıdının belirleyicisidir.

  RICH HOBBY BU DEKUPAJ KAĞITLARINI HANGİ ÖLÇÜLERDE VE TEKNİKLE ÜRETMEKTEDİR?

  Rich hobby bu dekupaj kağıtlarını 33 X 48 cm. ölçülerinde üretmektedir. Ofset baskı tekniği kullanılmaktadır.

  DEKUPAJ KAĞIDI İLE KOLAY TRANSFER ARASINDAKİ TEMEL FARK NEDİR?

  Dekupaj kağıtları dekupaj tutkalı vasıtası ile zemine yapışırken, kolay transfer kağıtlarında dışarıdan bir tutkala ihtiyaç olmaz. Kolay transferler kendinden yapışkanlıdır.

  BİR DEKUPAJ KAĞIDININ DESENİNİN BAŞARILI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

  Dekupaj kağıtlarının ince olması ve zemine intibak etmesi çok önemlidir. Ayrıca dekupaj kağıtlarında desen kalitesi de o dekupaj kağıdının başarılı olduğu anlamına gelir. Desenin kalitesi ise el boyama tekniği ile yapılmış hissi vermesi ile yakın alakalıdır.

  DEKUPAJ KAĞIDI ÜZERİNE VERNİK SÜRMEK GEREKİR Mİ?

  Dekupaj kağıtlarının üzeri korunmalıdır. Dekupaj tutkalı da koruyucu olması nedeniyle dekupaj kağıdının üzerinde vernik gibi kullanılabilir. Ancak bazı dekupaj tutkalları bunu yapmamıza izin vermeyebilir. Kağıdın üstü yapış yapış kalabilir. Bu konuya dikkat etmek gerekir. Genellikle dekupaj tutkalının kağıdın altından çıkan fazlası vernik sürüldüğünde iz kalmasın diye nemli bir bez ile alınır. Ardından vernik sürülmelidir. Eğer vernik uygulanmazsa en ufak bir darbede kağıt dekupaj çizilebilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.